Frekwencja – ile osób bierze udział w biegu Kielecka Dycha? – rekordowe starty

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach organizuje od 2012 roku tak wspaniałą imprezę, że z roku na rok chętnych do udziały w niej przybywa. „Kielecka Dycha” bije rekordy popularności. Organizatorzy muszą podnosić limity uczestników mogących wziąć udział w biegu, ponieważ chętnych nie brakuje.

Te dane mówią same za siebie!

Praktycznie po zakończeniu każdej „Kieleckiej Dychy” możemy czytać o rekordzie frekwencji, jaki został osiągnięty. Warto tu wspomnieć o roku 2016, czyli V edycji imprezy. Wzięło w niej udział 724 miłośników biegania. Okazuje się, że nie był to jednak szczyt możliwości. Podczas VII edycji (2018 rok), na starcie biegu zameldowało się aż 827 biegaczy! To coś wspaniałego! Tyle osób chce pokazać, że aktywność fizyczna jest nie do zastąpienia i jest znakomitym sposobem na spędzanie czasu.

Organizatorzy „zmuszeni” do zwiększenia limitu miejsc!

Przełomowa pod względem frekwencji była na pewno V edycja biegu. Organizatorzy jak co roku ustalili limit biegaczy, którzy mogą wziąć udział w imprezie. Jednak, w związku z tym, że chętnych było znacznie więcej niż przewidywana ilość miejsc, postanowili zwiększyć liczbę startową o kolejne 20 lokat. To spowodowało, że na starcie można było podziwiać 724 biegaczy!