browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

kielecka dycha

Kłaniamy się niziutko i witamy na stronie największego kieleckiego biegu dla amatorów! www.kieleckadycha.pl

Kielecka Dycha to najstarszy bieg w Kielcach, impreza jest organizowana raz w roku, pod koniec października, przez grupę zapaleńców, miłośników biegania, przyjaciół przy ogromnej pomocy głównego organizatora czyli kieleckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mosir Kielce

Po co to robimy? Ano po to, aby wyciągnąć kielczan (i nie tylko) z domów, oraz aby pokazać, że Kielce mają fantastyczne miejsca do biegania. Główną przyczyną wielkiego sukcesu (mamy nadzieję) Kieleckiej Dychy jest atmosfera a fajny, przyjazny, często rodzinny i przyjacielski klimat panujący podczas biegu jest niepowtarzalny.  Trasa biegu w ciągu czterech ostatnich lat wiodła przez kieleckie lasy w okolicach stadionu lekkoatletycznego. Długość trasy to 10,7 km.

Jednym z głównych założeń organizatorów Kieleckiej Dychy jest brak dużych i drogich nagród za miejsca w czołówce. Dzięki temu, każdy spośród uczestników biegu ma szansę otrzymać symboliczną, choć często także bardzo atrakcyjną nagrodę. W 2013 rok, wszystkich nagród było kilkadziesiąt.

W latach 2014 , 2015 nasz bieg rozrastał się  i ewoluował. Nagrody zyskiwały na atrakcyjności, ale nie zapomnieliśmy o pozostałych zawodnikach. Zawsze po biegu w loterii każdy może liczyć na atrakcyjne nagrody od naszych sponsorów i darczyńców.

W 2013 roku Kielecka Dycha po raz pierwszy miała swój medal. Piękne trofeum projektu Macieja Garbacza powędrowało do prawie pięciuset osób, które przekroczyły linię mety. W latach nastepnych 2014 , 2015 również medal jest jego projektem.

 

Satystyki KD:

 

Kielecką Dychę ukończyło 

I Kielecka Dycha 2012 – 206 uczestników
II Kielecka Dycha 2013 – 425 uczestników
III Kielecka Dycha 2014 – 596 uczestników
IV Kielecka Dycha 2015 – 676 uczestników .

Rekordy trasy:

Mężczyźni :  Łukasz Woźniak –  34 m 38 s – 2015 r.
Kobiety  :     Sabina Jarząbek –   43 m 46 s – 2014 r.

Oficjalny Fanpage na Facebooku

KD trasa

medal_2013     P1790146     DSC07238

 

sponsorzy_grafika

 


One Response to kielecka dycha

  1. iza

    ciekawsza stronka – ładniej się prezentuje. Sugeruję tylko przesunięcie prostokącika z napisem „Kielecka Dycha” o parę cm w lewo, bo zasłania ludzi na wszystkich zdjęciach :) pozdrowienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *