browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Bieg z Serca dla Krzysia 1 maja 2017r.

Utworzony przez , Marzec 15, 2017

17191126_423283634730095_4028231940226661788_n

Witamy wszystkich, po raz kolejny mamy okazję zaprosić na  bieg – imprezę charytatywną, tym razem dla 6- letniego Krzysia.
Krzysiu ma cechy dziecka autystycznego i wymaga stałej opieki i ciągłej rehabilitacji. Miejsce eventu jest Wam dobrze znane Miedzianka gmina Chęciny teren Muzeum Górnictwa Kruszcowego. Rok temu  dzięki Wam udało się zorganizować super bieg połączony z piknikiem rodzinnym na którym było ponad 1000 osób i pomogliście zebrać dla Michałka dużą kwotę pieniędzy. Mamy nadzieje, że i teraz nas nie zawiedziecie. Organizatorzy  gwarantują mnóstwo atrakcji jedną z nich będzie „Bieg z Serca dla Krzysia” na dystansie ok 4 km. Na scenie czeka na Was dużo niespodzianek, występy znanych zespołów, licytacje i wiele przyjemności dla każdego. Szczegóły już wkrótce.
Wierzymy, że i tym razem ta impreza odniesie sukces. Jak to mówią” w grupie siła,w grupie moc”.

ZAPISY NA BEG : Bieg z Serca dla Krzysia   

 Fundacja Edukacji Rozwoju i Pomocy Młodzieży „Edukacja”
  25-502 Kielce,Paderewskiego 29/4
  NIP 657-176-85-36
 Numer konta Bank Zachodni WBK
  88 1090 2040 0000 0005 3800 0042

z dopiskiem „Bieg z Serca dla Krzysia”

Opłata za bieg min 10 zł -płatne przelewem

20 zł – w dniu biegu

 

Regulamin:Bieg z Serca dla Krzysia – regulamin

Imprezę objął swym patronatem europoseł Bogdan Wenta, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski oraz Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie.
IMG_20170314_170914

 

 

 

 

OPIS CHOROBY KRZYSIA

Krzysiu urodził się 15.06.2011r. Przyszedł na świat jako zdrowy chłopczyk, otrzymał 10 punktów w skali Apqar. Ma młodszą siostrę Julię, która rozwija się prawidłowo. Przez pierwsze dwa lata życia Krzysiu nie różnił się niczym od swoich rówieśników, był dzieckiem bardzo spokojnym i grzecznym. Reagował pozytywnie na bliskie mu osoby, manipulował przedmiotami, badał otoczenie. Krzyś zaczął siadać mając 7 miesięcy, nie raczkował ale zaczął stawiać kroki mając 12 miesięcy. Wszędzie wdrapywał się, skakał po kanapie i lubił biegać. Po pierwszym roku życia pojawiły się u niego pierwsze wyrazy takie jak: mama, tata, baba, piłka, kółko, krówka i kilka innych. Zasów słów nie wzrastał w stosunku do wieku, ale stawał się coraz bardziej opóźniony. Po okresie półtora roku prawidłowego rozwoju, Krzysiu stał się bardziej nerwowy, budził się w nocy i płakał, coraz mniej mówił, zaczął się wycofywać z kontaktów, przestał reagować na głos i widok najbliższych mu osób, a także na dźwięk swojego imienia. Sprawiał wrażenie jakby nie słyszał. Nie potrafił już utrzymać kontaktu wzrokowego i bardzo często nie reagował na otoczenie. Krzysiu nienawidził hałasu, szumów i dźwięków wydawanych przez głośne urządzenia, jak: pralka, okap, suszarka do włosów, piła motorowa a nawet dźwięk silnika samochodu. Zatykał wtedy uszy i uciekał jak najdalej od dobiegających go odgłosów. Krzysiu lubił być przytulany i przytulać się do najbliższych osób. Lubił być noszony na rękach, mocno ściskany oraz huśtany. Bawił się sam po swojemu. Nie obserwował zabaw innych dzieci i nie bawił się z nimi. Przejawiał emocje całkowicie nieadekwatne do sytuacji. Radość wyrażał piskiem i śmiechem, zaś złość krzykiem i płaczem. Był ogólnie wytrzymały na ból.
Po niepokojących objawach udaliśmy się do lekarza rodzinnego. Początkowo lekarz nas uspokajał lecz miał już podejrzenie co to choroby i dał nam skierowanie do neurologa, który bez złudzeń powiedział że Krzysiu ma cechy dziecka autystycznego. Po diagnozie w poradni usłyszeliśmy wtedy pierwszy raz, że to choroba z którą jest się przez całe życie, której nie można wyleczyć, ale można z nią walczyć i starać się, aby dziecko w przyszłości w miarę normalnie funkcjonowało. U Krzysia pojawiła się także astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry oraz nietolerancje pokarmowe.
Kiedy już nie było najmniejszych wątpliwości, na co cierpi Krzysiu lekarka oświadczyła nam, że teraz jedno z nas będzie musiało zwolnić się z pracy i całe swoje życie poświęcić Krzysiowi. Krzysiu będzie wymagał stałej opieki, terapii i rehabilitacji, częstych wizyt u różnych lekarzy. Po długiej rozmowie zdecydowaliśmy, że tą osobą w naszej rodzinie będzie moja żona.
Obecnie Krzysiu uczęszcza do przedszkola oraz do ośrodka wczesnej interwencji. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie samodzielnie funkcjonował.

Zachęcamy do wsparcia akcji i współpracy sponsorów, szczegóły pod telefonem;
Rafał Zimoch tel. 500 252 744
Andżelika Gogół tel. 502 793 093